İnadına yerli sermaye, inadına yerli üretim

Yapay Zeka Tabanlı Süreç Planlama Ve Otomasyon

Montaj veya sipariş temelli üretim bandında süreç aşamalara ayrılmalı ve tüm aşamalar birbirini kontrol edecek şekilde bir sistem geliştirilmelidir. Kullanmış olduğunuz mevcut yazılımlarla entegrasyon yaparak yazılım geliştirme sürecini hızlandırabiliriz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz modüller sisteminizi inceledikten sonra değiştirilebilir, güncellenebilir yada çıkartılabilir. Temel olarak burada amacımız firmanızın tüm süreçlerini takip ve analiz edilebilir bir seviyeye çıkarmaktır.

 • Sipariş YönetimiSisteme girmiş olduğunuz siparişler, özelleştirebileceğimiz statüler ile detaylı olarak takip edilebilmelidir. Firmalarınıza vereceğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile de dilediğiniz formatta siparişin süreçlerini takip etmeleri sağlanabilir. Kullanmış olduğunuz mevcut yazılımlardan cari ve ürün bilgileri alınabilir yada tüm sipariş yönetimi sizin sisteminizden takip edilebilir.
 • Yük DağıtmaSiparişlerinizi birbirleri arasında parçalayabilir yada birden fazla siparişi birleştirebilirsiniz. Sistem gereklilik analizi yapacak ve her türlü değişiklikte sizlere izleyebileceğiniz yeni yollar sunacaktır.
 • Hammadde Ve Depo YönetimiSipariş yüküne göre istenirse aylık, 6 aylık yıllık hammadde gereksinimleri sistem tarafından hesaplanabilir. Önceki yılların verilerine ve fire hesaplamalarına göre size kritik stok seviyelerini otomatik olarak ayarlayabilir. Bunu dışında talep edilirse depolarda ki forkliftlere entegre edeceğimiz akıllı malzeme dağıtım sistemi ile doğru malzemeleri doğru raflara yönlendirebilirsiniz.
 • Malzeme ToplamaSiparişe göre malzeme toplama, malzeme grubuna göre raf sistemi gibi alt modüllerle hammadde ve depo yönetiminizi sağlayabilirsiniz.
 • İş Emri YönetimiSize özel geliştireceğimiz yazılım ile her tezgaha endüstriyel bir tablet montajı yapılacaktır. Bu tabletlerde aşağıda belirteceğim modüller entegre edilecek ve canlı olarak üretimin izlenmesi sağlanacaktır.
 • Operasyon Ağacı Üretime geçmeden önce tüm operasyonlar sapma ihtimalleri göz önüne alınarak akış diyagramları hazırlanmalı. Sisteme bu diyagramlar girilmeli ve yazılım bu plana göre işlemeli.
 • Tezgah & Operasyon Dengesi Hangi operasyon hangi tezgahta işlenebilir ve ortalama süreleri sisteme işlenmelidir.
 • Personel Tezgah Uyumluluğu Personellerin kullandığı tezgahları tanımaları ve tezgahla alakalı eğitimleri sistemde işlenmelidir. Belirli aralıklarla performans testleri yapılmalıdır.
 • Operasyon Teknik Çizimleri Operasyon ağacında ki tüm operasyonlar için işleme bittiğinde olması gereken referans ölçülerin olduğu parça çizimleri sisteme işlenmelidir.
 • Operasyonel Çapraz Kontrol Bir personel kendisine atanan iş emri ve operasyonu tableti üzerinden takip edecektir. Kendisine teslim edilen yarı mamul sayısını bilerek kendi üretim rakamlarını sisteme girecektir. Bu sayede bir önceki operasyonun çıkış sayısı ile kendi çıkış sayısının farkı hurda mamul sayısını verecektir.
 • Parça Bazlı Kalite Kontrol Personel tabletteki menüden yapmış olduğu operasyonun referans değerleri gördüğü için anlık olarak her parçayı kontrol edebilir varsa sorun anlık müdahale edebilir.